Metoda HEG-Biofeedback

Metoda HEG-Biofeedback

Metoda HEG-Biofeedback (technologia tzw. bliskiej podczerwieni nIR) jest nieinwazyjna, umożliwia  w czasie rzeczywistym pomiar i modyfikację utlenienia i ukrwienia tkanki mózgowej, daje wysokie rezultaty w terapii zachowań dzieci i dorosłych. Jest dokładnym odzwierciedleniem aktywności mózgu – poprzez zmianę cyrkulacji krwi w trenowanej okolicy kory mózgu można wpływać bezpośrednio na jego aktywację.

Wskazania do terapii:

Brak koncentracji, problemy z pamięcią roboczą, impulsywność, autyzm, zespół Aspergera, napady złości, depresja, przewlekłe napięciowe i migrenowe bóle głowy, uzależnienia, łagodne zaburzenia poznawcze

Metoda HEG-Biofeedback polega na pobudzaniu neuronów we frontalnych płatach mózgu, tam znajdują się bowiem struktury „zarządcze” których obniżona aktywność powoduje m.in. zaburzenia opozycyjno-buntownicze, impulsywność, trudności z koncentracją, kłopoty z organizacją, brak motywacji, niepokój, depresja, lęk, powtarzanie tych samych błędów, odkładanie rzeczy na ostatnią chwilę, chroniczne spóźnianie się.

Jest to świadoma i bezpieczna modyfikacja procesów w mózgu, która daje świetne rezultaty w terapii zachowań u dzieci i dorosłych. Często jest jedyną metodą poradzenia sobie w sytuacji, gdzie zawodzą inne „biologiczne” metody terapii.

Metodę HEG-Biofeedback wprowadzamy w Neuro House od września, jest bardzo skutecznym uzupełniającym narzędziem treningowym. Dzięki łączeniu ze sobą treningów neurofeedback, biofeedback oraz HEG mamy możliwość optymalizacji czasu oraz skuteczności terapii. HEG zostanie także uwzględniony w przeprowadzanych diagnozach.

0 Comments

Add Your Comment: