O Metodzie

Neurofeedback oraz Biofeedback

jest metodą, klasycznej medycyny (wchodzi w spis międzynarodowych procedur medycznych). Nieinwazyjna oraz nie wywołująca skutków ubocznych.

Polega na nauczeniu mózgu samokontroli – pracy za pomocą modyfikacji fal mózgowych oraz parametrów fizjologicznych.

Jest to metoda innowacyjna w pracy ze stresem, problemami z koncentracją oraz pamięcią. Skutecznie także wykorzystywana w pracy z chronicznym bólem, lękami, w uzależnieniach i autoimmunologi.

Skuteczność metody oceniana jest na 85-95% przypadków w zależności od złożoności problemu.

Celem treningów jest osiągnięcie pełnej kontroli nad pracą mózgu oraz nad parametrami fizjologicznymi, tak aby w stanie relaksacji utrzymać jednocześnie pełną koncentrację i skupienie. Dzięki metodzie Neurofeedback oraz Biofeedback tworzymy oraz utrwalamy odpowiedni wzorzec prawidłowego reagowania – optymalizując pracę mózgu, eliminując np. stres jako przyczynę spadku wydajności.

Na czym polega sesja:

Przy użyciu specjalistycznego zestawu komputerowego z dwoma monitorami, jest obrazowana stymulowana czynność bioelektryczna mózgu oraz parametry fizjologiczne (napięcie mięśniowe, oddech, puls oraz przewodzenie skóry).

Wykorzystuje się tutaj sprzężenie zwrotne między stanem psychicznym a czynnością neurofizjologiczną mózgu osoby trenującej.

                                                             

brain-jpg-adapt-945-1

Sprawdź! Zapisz się na diagnozę!